Отборите на Интер и Виктория Пилзен играят при резултат 2:0 в

...

НА ЖИВО: Интер - Виктория Пилзен 2:0, Джеко удвои

Отборите на Интер и Виктория Пилзен играят при резултат 2:0 в мач от 5-ия кръг на група С в Шампионската лига.

Двата тима през първите минути не рискуваха и опитваха постепенни офанзиви. Франческо Ачерби опита удар от доста сериозна отдалеченост в 21-та минута, само че топката профуча високо над напречната греда. Две минути по-късно Интер можеше да означи, откакто първо Димарко остана очи в очи със Станек, само че вратарят отрази. Секунди по-късно още веднъж състезател на " нерадзурите " стреля от близка отдалеченост, само че стражът на Пилзен още веднъж се оправи.

В 33-та минута още веднъж Димарко бе забъркан в забавна обстановка, откакто центрира добре за Един Джеко, само че босненецът не съумя да уцели вратата. Две минути по-късно Алесандро Бастони направи страховит пробив и достави подаване от фланга, при което Джеко остана под топката, само че зад него Мхитарян засече с глава и съумя да открие резултата в интерес на Интер - 1:0. В 39-та минута Тиджани получи в наказателното поле от корнер, само че не съумя да засече топката и тя мина покрай лявата греда на Онана.

Три минути преди края на първото полувреме Интер провежда страхотна контраофанзива, при която Федерико Димарко бе открит на левия фланг, а крайният защитник центрира съвършено за Един Джеко, който просто сложи десния си крайник, с цел да удвои резултата с точно допиране.

Стартови сформира:

Интер:  24. Андре Онана, 15. Франческо Ачерби, 37. Милан Шкриниар, 95. Алесандро Бастони, 2. Дензел Дъмфрис, 34. Федерико Димарко, 22. Хенрих Мхитарян, 23. Николо Барела, 20. Хакан Чалханоглу, 10. Лаутаро Мартинес, 9. Един Джеко

Треньор: Симоне Индзаги

Виктория Пилзен:  36. Индрих Станек, 2. Лукаш Хейда, 3. Мохамед Тиджани, 4. Лудек Перница, 18. Джон Москера, 23. Лукаш Калвах, 20. Павел Буха, 24. Милан Хавел, 88. Адам Вълканова, 77. Ерик Ирка, 90. Форчън Баси

Треньор: Михал Билек